Conestoga vs. Haverford - 1/12/2018                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:52.16  D1-A
              1:54.50  D1-C
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conestoga High School  'A'                  1:50.43    1:54.88          8  
     1) Poeta, Sophia 11                2) Marlow, Alex 11                
     3) Ledwith, Madison 12             4) Diehl, Lauren 12               
  2 Haverford High School  'A'                       NT    1:57.72          4  
     1) Troilo, Maya N 12               2) Hazell, Elsley H 10            
     3) Jamieson, Brooke 10             4) Seavey, Laura E 9              
  3 Conestoga High School  'B'                       NT    1:57.80          2  
     1) Wydeven, Lucy 10                2) Abele, Katherine 11            
     3) Yuan, Allison 10                4) McFadden, Julie 11             
  4 Haverford High School  'B'                       NT    2:04.56        
     1) Locurcio, Madison M 9           2) Derbyshire, Sarah S 12         
     3) McGoldrick, Sarah E 11          4) McGeehan, Jules C 9            
  5 Conestoga High School  'C'                       NT   x2:05.87        
     1) Todd, Maddy 11                  2) DePhillipo, Grace 10           
     3) Newhall, Emily 12               4) Spillane, Lauren 11            
  6 Haverford High School  'C'                       NT   x2:14.70        
     1) O'Connor, Kayla M 10            2) Loney, McKenna E 9             
     3) Proetto, Mackenzie E 11         4) Reed, Catherine 11             
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:42.08  D1-A
              1:44.00  D1-C
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conestoga High School  'A'                  1:37.90    1:38.65 D1-A     8  
     1) Burns, Brendan A 11             2) Zhou, Evan H 12                
     3) Brown, Oliver M 12              4) Neuman, Owen C 12              
  2 Haverford High School  'A'                       NT    1:39.89 D1-A     4  
     1) Given, Zach J 10                2) Abrahams, David H 11           
     3) Graham, Jackson T 11            4) Goldszal, Leo 12               
  3 Conestoga High School  'B'                       NT    1:44.65          2  
     1) Hughes, Jack R 10               2) Look, Ryan B 12                
     3) Hunter, Aidan F 12              4) Hughes, James A 10             
  4 Haverford High School  'B'                       NT    1:49.62        
     1) Brennan, Kieran F 10            2) Bochanski, Matthew 12          
     3) Meyer, Jon E 9                  4) Higson, John F 11              
  5 Conestoga High School  'C'                       NT   x1:54.55        
     1) Sampson, Ethan R 11             2) Jiang, Ishau L 10              
     3) Yu, David 11                    4) Brown, Aidan J 9               
  6 Haverford High School  'C'                       NT   x2:10.72        
     1) Sanchez, Carlos R 10            2) Distler, Nicky N 12            
     3) Distler, Thomas X 9             4) Houck, Bryan J 9               
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:00.15  D1-A
              2:03.00  D1-C
              2:12.90  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Madison    12 Conestoga            1:58.00    2:00.08 D1-A     6  
  2 Myers, Grace A      11 Haverford                 NT    2:00.37 D1-C     3  
  3 Krissinger, Abby    10 Haverford                 NT    2:05.43 CAL      4  
  4 Frascella, Jane     11 Conestoga            2:13.96    2:07.25 CAL      2  
  5 Wojnovich, Emma      9 Haverford                 NT    2:10.42 CAL      1  
  6 Goddard, Nia        11 Conestoga            2:05.75    2:15.41        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.14  D1-A
              1:51.25  D1-C
              2:02.50  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Collin      12 Haverford                 NT    1:49.05 D1-A     6  
  2 Whitaker, Miles T   10 Conestoga            1:51.34    1:52.72 CAL      4  
  3 Shaw, Matthew T     12 Haverford                 NT    1:53.12 CAL    
  4 Neuman, Owen C      12 Conestoga            1:57.75    1:53.39 CAL      2  
  5 Nagel, Luke J        9 Conestoga            2:00.55    2:04.48          1  
  6 Bakalorz, Jonathan   9 Haverford                 NT    2:37.35          3  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:16.73  D1-A
              2:21.00  D1-C
              2:31.80  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marlow, Alex        11 Conestoga            2:12.59    2:18.02 D1-C     6  
  2 Hazell, Elsley H    10 Haverford                 NT    2:20.39 D1-C     1  
  3 Abele, Katherine    11 Conestoga            2:23.68    2:25.53 CAL      3  
  4 Hay, Louise         10 Conestoga            2:20.89    2:25.99 CAL      2  
  5 Jamieson, Brooke    10 Haverford                 NT    2:27.73 CAL      4  
  6 Reed, Catherine     11 Haverford                 NT    2:45.33        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:05.17  D1-A
              2:08.50  D1-C
              2:19.20  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryle, Kevin P       12 Conestoga            1:57.98    2:00.28 D1-A     6  
  2 Bochanski, Matthew  12 Haverford                 NT    2:02.27 D1-A     4  
  3 Abrahams, David H   11 Haverford                 NT    2:07.80 D1-C     3  
  4 Choi, Juneseo       11 Conestoga                 NT    2:11.66 CAL      2  
  5 Hughes, James A     10 Conestoga            2:11.99    2:14.28 CAL      1  
  6 Higson, John F      11 Haverford                 NT    2:17.84 CAL    
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.30  D1-A
                25.70  D1-C
                27.50  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Seavey, Laura E      9 Haverford                 NT      25.97 CAL    
  2 Curran, Julia M     10 Haverford                 NT      26.48 CAL      6  
  3 Hughes, Tara        12 Conestoga              27.66      26.54 CAL      3  
  4 Diehl, Lauren       12 Conestoga              26.63      26.62 CAL      2  
  5 Fung, Joyce          9 Conestoga              26.88      27.52          1  
  6 Corcoran, Paige E   10 Haverford                 NT      27.73          4  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.69  D1-A
                23.10  D1-C
                24.00  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Oliver M     12 Conestoga              21.50      22.52 D1-A     6  
  2 Goldszal, Leo       12 Haverford                 NT      22.67 D1-A   
  3 Graham, Jackson T   11 Haverford                 NT      23.29 CAL      4  
  4 Zhou, Evan H        12 Conestoga              23.07      23.31 CAL      2  
  5 Rao, Arjun          12 Conestoga              22.95      23.45 CAL      1  
  6 Sanchez, Carlos R   10 Haverford                 NT      26.41          3  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.07  D1-A
              1:03.10  D1-C
              1:09.60  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Madison    12 Conestoga              58.43      59.70 D1-A     6  
  2 Yuan, Allison       10 Conestoga            1:01.47    1:02.00 D1-C     4  
  3 Myers, Grace A      11 Haverford                 NT    1:02.62 D1-C     2  
  4 Jamieson, Brooke    10 Haverford                 NT    1:03.81 CAL    
  5 Newhall, Claire      9 Conestoga                 NT    1:10.20          1  
  6 Proetto, Mackenzie  11 Haverford                 NT    1:14.64          3  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.33  D1-A
                57.00  D1-C
              1:02.30  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Brendan A    11 Conestoga              48.17      51.29 D1-A     6  
  2 Graham, Jackson T   11 Haverford                 NT      55.89 D1-C     4  
  3 Choi, Juneseo       11 Conestoga              55.82      56.63 D1-C     3  
  4 Given, Zach J       10 Haverford                 NT      58.57 CAL      2  
  5 Hunter, Aidan F     12 Conestoga            1:00.96      59.69 CAL      1  
  6 Meyer, Jon E         9 Haverford                 NT    1:00.73 CAL    
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.04  D1-A
                56.20  D1-C
              1:00.10  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poeta, Sophia       11 Conestoga                 NT      55.75 D1-C     6  
  2 Marlow, Alex        11 Conestoga              57.43      56.04 D1-C     1  
  3 Krissinger, Abby    10 Haverford                 NT      57.42 CAL      3  
  4 Seavey, Laura E      9 Haverford                 NT      58.70 CAL      2  
  5 Collin, Ava          9 Conestoga              57.36      59.01 CAL      4  
  6 McGeehan, Jules C    9 Haverford                 NT    1:02.75        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.78  D1-A
                50.30  D1-C
                54.00  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neuman, Owen C      12 Conestoga              48.62      50.36 CAL      6  
  2 Brown, Oliver M     12 Conestoga              46.91      50.39 CAL      4  
  3 Goldszal, Leo       12 Haverford                 NT      51.07 CAL    
  4 Shaw, Matthew T     12 Haverford                 NT      52.17 CAL      3  
  5 Yu, David           11 Conestoga              52.03      53.83 CAL      1  
  6 Sanchez, Carlos R   10 Haverford                 NT      59.51          2  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:24.49  D1-A
              5:32.00  D1-C
              6:01.90  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goddard, Nia        11 Conestoga            5:27.14    5:31.63 D1-C     6  
  2 Curran, Julia M     10 Haverford                 NT    5:33.23 CAL      4  
  3 Pawlow, Caroline    11 Conestoga            5:37.52    5:42.15 CAL      3  
  4 McFadden, Julie     11 Conestoga                 NT    5:47.93 CAL      2  
  5 Brook, Eliza R      10 Haverford                 NT    5:59.60 CAL      1  
  6 Wojnovich, Emma      9 Haverford                 NT    5:59.70 CAL    
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:01.95  D1-A
              5:09.00  D1-C
              5:39.20  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Brendan A    11 Conestoga                 NT    4:42.43 D1-A     6  
  2 Pettit, Collin      12 Haverford                 NT    4:43.48 D1-A     1  
  3 Whitaker, Miles T   10 Conestoga            4:56.97    5:15.45 CAL      3  
  4 Nagel, Luke J        9 Conestoga                 NT    5:35.70 CAL      2  
  5 Distler, Nicky N    12 Haverford                 NT    6:20.82        
  6 Bakalorz, Jonathan   9 Haverford                 NT    6:58.55          4  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              1:41.16  D1-A
              1:44.00  D1-C
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haverford High School  'A'                       NT    1:44.44          8  
     1) Myers, Grace A 11               2) Curran, Julia M 10             
     3) Krissinger, Abby 10             4) Seavey, Laura E 9              
  2 Conestoga High School  'A'                  1:41.47    1:44.79          4  
     1) Poeta, Sophia 11                2) Diehl, Lauren 12               
     3) Yuan, Allison 10                4) Ledwith, Madison 12            
  3 Conestoga High School  'B'                       NT    1:48.03          2  
     1) Fung, Joyce 9                   2) Spillane, Lauren 11            
     3) Hay, Louise 10                  4) McCue, Kiley 12                
  4 Haverford High School  'B'                       NT    1:49.38        
     1) Hazell, Elsley H 10             2) Lint, Amelia 9                 
     3) McGeehan, Jules C 9             4) Wojnovich, Emma 9              
  5 Haverford High School  'C'                       NT   x1:53.35        
     1) Gavigan, Emily P 11             2) Locurcio, Madison M 9          
     3) Timoney, Maura E 9              4) Corcoran, Paige E 10           
  6 Conestoga High School  'C'                       NT   x2:13.72        
     1) Faris, Haley 9                  2) Bolton, Sophia 10              
     3) Gupta, Monisha 10               4) Gibney, Alexa 11               
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              1:30.69  D1-A
              1:32.00  D1-C
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conestoga High School  'A'                  1:27.45    1:29.25 D1-A     8  
     1) Burns, Brendan A 11             2) Brown, Oliver M 12             
     3) Zhou, Evan H 12                 4) Ryle, Kevin P 12               
  2 Haverford High School  'A'                       NT    1:31.82 D1-C     4  
     1) Shaw, Matthew T 12              2) Graham, Jackson T 11           
     3) Pettit, Collin 12               4) Goldszal, Leo 12               
  3 Conestoga High School  'B'                       NT    1:40.64          2  
     1) Jiang, Ishau L 10               2) Yu, John S 9                   
     3) Danenhower, Nick 10             4) Li, Aaron 10                   
  4 Conestoga High School  'C'                       NT   x1:48.42        
     1) Look, Jason R 9                 2) Orsulak, Michael R 9           
     3) Brown, Aidan J 9                4) Gossow, Daniel C 9             
  5 Haverford High School  'B'                       NT    1:55.14        
     1) Timme, Jakob A 10               2) Houck, Bryan J 9               
     3) Distler, Thomas X 9             4) Goldszal, Theo D 9             
  6 Haverford High School  'C'                       NT   x2:38.01        
     1) Houck, Shawn A 9                2) Turley, Alex S 10              
     3) Falotico, Joseph 9              4) Milligan, Aidan 9              
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.22  D1-A
              1:03.50  D1-C
              1:08.80  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Poeta, Sophia       11 Conestoga              59.86    1:02.84 D1-C     6  
  2 Wydeven, Lucy       10 Conestoga            1:04.55    1:05.01 CAL      4  
  3 Troilo, Maya N      12 Haverford                 NT    1:09.16          1  
  4 Todd, Maddy         11 Conestoga            1:09.70    1:10.33          2  
  5 McGoldrick, Sarah   11 Haverford                 NT    1:10.67          3  
  6 Arey, Samantha L    12 Haverford                 NT    1:12.76        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.81  D1-A
                58.60  D1-C
              1:04.00  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryle, Kevin P       12 Conestoga                 NT      55.88 D1-A     6  
  2 Given, Zach J       10 Haverford                 NT      57.40 D1-C     1  
  3 Hughes, Jack R      10 Conestoga              57.21      58.20 D1-C     3  
  4 Sampson, Ethan R    11 Conestoga              59.15    1:00.51 CAL      2  
  5 Meyer, Jon E         9 Haverford                 NT    1:01.63 CAL    
  6 Brennan, Kieran F   10 Haverford                 NT    1:03.51 CAL      4  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.11  D1-A
              1:12.50  D1-C
              1:18.00  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hazell, Elsley H    10 Haverford                 NT    1:12.93 CAL      3  
  2 Abele, Katherine    11 Conestoga            1:13.50    1:14.45 CAL      4  
  3 Derbyshire, Sarah   12 Haverford                 NT    1:17.14 CAL      1  
  4 DePhillipo, Grace   10 Conestoga            1:17.45    1:19.05          2  
  5 Gavigan, Emily P    11 Haverford                 NT    1:19.22          6  
  6 Frey, Grace          9 Conestoga            1:20.02    1:24.50        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.35  D1-A
              1:04.50  D1-C
              1:10.80  CAL
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bochanski, Matthew  12 Haverford                 NT    1:01.19 D1-A     4  
  2 Abrahams, David H   11 Haverford                 NT    1:01.26 D1-A     6  
  3 Zhou, Evan H        12 Conestoga            1:00.24    1:02.59 D1-A     1  
  4 Look, Ryan B        12 Conestoga              47.55    1:03.94 D1-C     3  
  5 Rao, Arjun          12 Conestoga            1:02.55    1:06.27 CAL      2  
  6 Higson, John F      11 Haverford                 NT    1:08.50 CAL    
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              3:43.91  D1-A
              3:50.00  D1-C
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haverford High School  'A'                       NT    3:50.65          8  
     1) Krissinger, Abby 10             2) Jamieson, Brooke 10            
     3) Curran, Julia M 10              4) Myers, Grace A 11              
  2 Conestoga High School  'A'                  3:46.60    3:52.08          4  
     1) Yuan, Allison 10                2) Collin, Ava 9                  
     3) McFadden, Julie 11              4) Marlow, Alex 11                
  3 Conestoga High School  'B'                       NT    4:06.42          2  
     1) Frascella, Jane 11              2) Fung, Joyce 9                  
     3) McCue, Kiley 12                 4) Mason, Olivia 12               
  4 Haverford High School  'B'                       NT    4:09.25        
     1) Lint, Amelia 9                  2) Corcoran, Paige E 10           
     3) Wojnovich, Emma 9               4) Loney, McKenna E 9             
  5 Conestoga High School  'C'                       NT   x4:17.88        
     1) Hughes, Tara 12                 2) Verrelli, Samantha 10          
     3) Stigall, Kendall 10             4) Oh, Erin 10                    
  6 Haverford High School  'C'                       NT   x4:24.47        
     1) Arey, Samantha L 12             2) Brook, Eliza R 10              
     3) O'Connor, Kayla M 10            4) Timoney, Maura E 9             
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              3:19.25  D1-A
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haverford High School  'A'                       NT    3:32.16          8  
     1) Shaw, Matthew T 12              2) Abrahams, David H 11           
     3) Bochanski, Matthew 12           4) Pettit, Collin 12              
  2 Haverford High School  'B'                       NT    3:47.93          4  
     1) Meyer, Jon E 9                  2) Higson, John F 11              
     3) Brennan, Kieran F 10            4) Given, Zach J 10               
  3 Haverford High School  'C'                       NT   x4:24.84        
     1) Distler, Thomas X 9             2) Distler, Nicky N 12            
     3) Timme, Jakob A 10               4) Goldszal, Theo D 9             
 -- Conestoga High School  'A'                  3:06.89   X3:30.13        
     1) Neuman, Owen C 12               2) Ryle, Kevin P 12               
     3) Rao, Arjun 12                   4) Whitaker, Miles T 10           
 -- Conestoga High School  'C'                       NT   X3:48.89        
     1) Gossow, Daniel C 9              2) Look, Jason R 9                
     3) Orsulak, Michael R 9            4) Yu, John S 9                   
 -- Conestoga High School  'B'                       NT   X4:08.39        
     1) Choi, Juneseo 11                2) Hunter, Aidan F 12             
     3) Hughes, Jack R 10               4) Hughes, James A 10             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Conestoga High School                98   2. Haverford High School                72
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Conestoga High School                94   2. Haverford High School                74